Ozubené kolesá a hrebene

Ozubené kolesá, ozubené súkolesia a ozubené hrebene predstavujú ďalšie prvky pre prevod krútiaceho momentu a prenos mechanickej energie z jedného ozubeného segmentu na druhý. Vo vzájomnom pôsobení tu môžu byť dve alebo aj viac ozubených kolies alebo ozubené kolesá a hrebene. Ozubené koleso je základnou konštrukčnou súčiastkou prevodoviek a ďalších strojov. Jeho použitie je však veľmi široké v mnohých nielen priemyselných aplikáciách. Materiál ozubených kolies a ozubených hrebeňov sa určuje predovšetkým podľa mechanického namáhania v konkrétnej aplikácii, ale pre štandardné zaťaženia sa používa oceľ podľa ČSN 12050/DIN C45.

Ponúkame čelné ozubené kolesá s priamym ozubením a šikmým ozubením do priemeru 3200 mm s možnosťou indukčného kalenia. Štandardné ozubené kolesá sú v metrických moduloch 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0. Ponúkame aj možnosť zákazkovej výroby a to aj pre väčšie moduly.

Ozubené hrebene dodávame v moduloch zhodných s ozubenými kolesami, najnovšie až do modulu M20, opäť vo vyhotovení s priamym alebo šikmým ozubením bežne z materiálu C45 s možnosťou indukčného kalenia.

Kužeľové ozubené súkolesia ponúkame bežne z materiálu C45 (12050) bez tepelného spracovania, v typovom vyhotovení A a B v pomeroch od 1:1 do 1:4. Typ A v moduloch 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, typ B v moduloch 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0.

V prípade záujmu o produkty, ktoré nie sú v našej štandardnej ponuke, napr. ozubené kolesá a hrebene so šikmým ozubením, prípadne pri požiadavke na zákazkovú výrobu, nás neváhajte kontaktovať s konkrétnym dopytom (čo najpresnejšia špecifikácia alebo výkresy).

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti