Reťazové kolesá

Reťazové kolesá a reťaze tvoria funkčný celok reťazového prevodu. Vzájomná kompatibilita a vysoká úroveň kvality reťaze a reťazového kolesa sú zásadnými faktormi vynikajúcej funkčnosti a dlhej životnosti celého reťazového prevodu. Ku všetkým ponúkaným reťaziam dodávame tiež adekvátne reťazové kolesá.

Materiály používané na výrobu reťazových kolies sa môžu líšiť podľa druhu prevodu a počtu zubov. Najčastejšie sa používa oceľ C45, pri ktorej je možné ozubenie indukčne (povrchovo) kaliť. V prípade záujmu vyrobíme alebo dodáme reťazové kolesá podľa dodanej výkresovej dokumentácie. Kolesá vieme vyrobiť aj z akéhokoľvek iného materiálu (iný kov alebo plast), taktiež nerezové kolesá alebo kolesá s rôznou povrchovou úpravou.

Typy ponúkaných reťazových kolies podľa počtu radov ozubenia sú: jednoradové (simplex), dvojradové (duplex), trojradové (triplex) alebo pre dva jednoradové reťaze (double simplex).

Označenie nami dodávaných reťazových kolies sa líši nasledovne: reťazové kolesá európskej normy (06B, 08B...), reťazové kolesá americkej normy (ASA 06A, 08A...), reťazové kolesá pre dopravné a poľnohospodárske reťaze. Tieto skupiny sa dodávajú štandardne aj pre viacradové reťaze, počet radov je určený číslicou uvedenou za profilom reťazového kolesa (napr. 16B-2 – jedná sa o reťazové koleso európskej normy pre dvojradovú reťaz).

 

Táto stránka používa cookies. Viac info