Fleyerove retaze

Fleyerove reťaze sa od ostatných reťazí líšia nielen konštrukciou, ale aj možnosťami použitia. Sú to reťaze nosné a reťaze používané k zmene smeru sily, držaniu protizávažia a pod. Ich konštrukcia vylučuje použitie reťazových kolies, pretože nie sú tu medzery pre zuby reťazového kolesa a nie je možné ich teda použiť ako hnacie reťaze.

Fleyerove reťaze sú tvorené sústavou čapov a doštičiek. Vnútorné doštičky sú pevne nalisované na čapoch a čapy sú z dôvodu bezpečnosti zanitované. Vnútorné doštičky sú uložené voľne a v rôznych kombináciách v závislosti na veľkosti prenášanej sily. K zmene smeru pohybu sa používajú kladky. K spojeniu reťazí sa môžu použiť spojovacie články alebo spojovacie čapy so závlačkami.

Fleyerove reťaze sa vyrábajú v niekoľkých pevnostných kategóriách:

  • ľahké vyhotovenie (LL)
  • silnejšie vyhotovenie (LH - podľa ISO) alebo BL (podľa ANSI)
  • a vyhotovenie AL a FL (menej používané)

 

 

Fleyerove reťaze série LL/EL - ľahké vyhotovenie
Fleyerovy řetězy
PRODUKTOVÝ LIST >>>>

 

Fleyerove reťaze série AL - ľahké vyhotovenie
Fleyerovy řetězy
PRODUKTOVÝ LIST >>>>

 

Fleyerove reťaze série FLC – ľahké vyhotovenie
Fleyerovy řetězy
PRODUKTOVÝ LIST >>>>

 

Fleyerove reťaze série LH/BL silnejšie vyhotovenie
Fleyerovy řetězy
PRODUKTOVÝ LIST >>>>

 

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti